اخبار سیاسی

760 روز تا نقطه آسایش منابع آبی

مدیریت تنش آبی در سال 1400 بسیار پراهمیت است؛ چراکه بر اساس برنامه های وزارت نیرو نباید تا این سال هیچ شهری دارای تنش آبی باشد و به همین دلیل نیز بخش قابل توجهی از این مسئله در پنج برنامه مهم تدارک دیده شده است تا مشکل تنش آبی در شهرهای مختلف کاهش یابد.

23 خرداد 1398

نام کشور مقدونیه رسماً به جمهوری مقدونیه شمالی تغییر یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مقامات کشور مقدونیه روز سه شنبه اعلام کردند که طبق توافق منعقده با یونان، نام این کشور رسماً به جمهوری مقدونیه شمالی تغییر یافت.

22 خرداد 1398

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: مسئولان باید جوابگوی مجاهدت مردم باشند

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت:مردم ما در سال های گذشته و در شرایط ویژه کشور،حضور و مشارکت جدی دارند.

21 خرداد 1398

بیانیه مشترک فرانسه، بریتانیا و آلمان به دنبال راه اندازی اینستکس

متن بیانیه مشترک فرانسه، بریتانیا و آلمان به دنبال راه اندازی رسمی کانال ویژه اقتصادی اروپا با ایران منتشر شد

16 خرداد 1398

افزایش بودجه بخش پژوهش و فناوری صرف حمایت از واحدهای فناور گردد، 2 جهت گیری در بحث گرنت فناوری

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری با تأکید بر حمایت از واحدهای فناور گفت: افزایش میزان بودجه بخش پژوهش و فناوری که با یاری و کوشش سازمان برنامه و بودجه انجام شده، باید صرف حمایت و ارائه خدمات به واحدهای فناور گردد.

8 خرداد 1398

رئیس مجلس ملی ونزوئلا از برگزاری گردهمایی ضد دولتی اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و از رهبران اپوزیسیون در واکنش به مراسم تحلیف و شروع دومین دور ریاست جمهوری نیکلاس مادورو در این کشور آمریکای لاتین، بیان کرد که اپوزیسیون ونزوئلا برای تصمیم گیری و معین اقدامات...

3 خرداد 1398

طاهری: با اصرار برانکو خارجی ها را خریدیم، اما بازی شان نداد

علی اکبر طاهری، مدیرعامل سابق پرپسولیس دوران سختی را در این تیم سپری کرد و در نهایت با وجود حرف و حدیث های فراوان این تیم را ترک کرد. او در مورد احتمال واگذاری پرسپولیس و ارزش واقعی آن می گوید: با نتایج خوبی که پرسپولیس در چهار فصل اخیر کسب نموده است این...

26 اردیبهشت 1398

سلطانی فر: تیم ملی با حمایت وزارت ورزش و هماهنگی فدراسیون فوتبال 10 بازی تدارکاتی برگزار کرد، تمام حمایت ها انجام شده است

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد که وزارت ورزش با هماهنگی فدراسیون فوتبال، از تیم ملی فوتبال حمایت نموده است.

20 اردیبهشت 1398

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور قزاقستان

مجید صابر - سفیر جدید ایران در آستانه - طی مراسم رسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان، استوارنامه خود را به نور سلطان نظربایف رئیس جمهور این کشور تقدیم کرد.

17 اردیبهشت 1398

عارف: حل مسائل کشور در گرو همدلی و پرهیز از غوغاسالاری است

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه تصمیم سازان باید در مدیریت و برطرف مسائل به مردم و نخبگان دلسوز اعتماد نمایند، گفت: حل مسائل کشور در گرو همدلی مردم و مسئولان و گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی، حاکمیت عقلانیت و پرهیز از غوغا سالاری و حرکتهای نمایشی است

14 اردیبهشت 1398

ترامپ: کوهن باید زندانی گردد

ایسنا نوشت: رییس جمهور آمریکا تاکید نمود: مایکل کوهن وکیل سابقم به خاطر همکاری اش با رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ، مستحق هیچ گونه تخفیف مجازاتی نیست و باید به یک دوره کامل حبس محکوم گردد.

11 اردیبهشت 1398

رمان سرخ سفید؛ نبرد خونین تاریخ و بی زمانی

خون نام ِ نخستی بود که مهدی یزدانی خرم می خواست روی آخرین رمانش بگذارد اما بعدها مخاطبان کتاب را با نام سرخ سفید شناختند گر چه این تغییر نام چیزی از خون ِ ریخته شده در این رمان کم نکرد!

22 فروردین 1398